Poprzedni Następny

21.03 Światowy Dzień Poezji

21.03 Światowy Dzień Poezji

Lubicie kawę? Czytacie poezję? Czekacie na wiosnę?

Wiecie, że te wszystkie pytania mają wspólny mianownik? Ok, już spieszę z odpowiedzią 😉

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale także Światowy Dzień Poezji. A co ma do tego kawa?

Tego dnia w wielu kawiarniach na całym świecie za filiżankę kawy lub herbaty można zapłacić własnoręcznie napisanym wierszem. To akcja producenta kawy Julius Meinl, który chce zainspirować twórczością także całą Polskę.

W 1999 r. UNESCO ustanowiło 21 marca Światowym Dniem Poezji. Celem tego święta jest nie tylko promowanie czytania i nauczania poezji, ale także zachęcanie do tworzenia własnych utworów. Idea ta bezpośrednio łączy się z DNA marki Julius Meinl*, wywodzącej się z jednej z europejskich stolic kultury – Wiednia.

Zapłać wierszem za filiżankę kawy lub herbaty

Z okazji Światowego Dnia Poezji producent kawy Julius Meinl już od 6 lat organizuje spotkania z poezją na całym świecie. Przez cały dzień wiersze zapisane na specjalnych bilecikach, będą służyły jako środek płatniczy za kawę lub herbatę Julius Meinl. W tym roku już po raz kolejny do akcji „Płać wierszem” przyłączyły się polskie kawiarnie. – 6 edycja akcji „Płać wierszem” ma zainspirować wszystkich do twórczego myślenia. Mogą wziąć w niej udział także mieszkańcy Polski – mówi Piotr Pilch, Prezes Julius Meinl Polska. – Poprzez zmianę waluty poezja za kawę lub herbatę chcemy zachęcić ludzi do podniesienia wzroku znad swoich telefonów i dostrzegania świata oraz innych ludzi wokół. Przy filiżance kawy bądź herbaty każdy z gości kawiarni będzie miał szansę zainspirować się otoczeniem i obudzić w sobie wewnętrznego poetę – dodaje.

Jak przyłączyć się do akcji?

Akcja „Płać wierszem 2019” odbędzie się 21 marca br. W tym dniu należy odwiedzić wybraną kawiarnię i na miejscu, na bilecikach dostępnych w lokalu, stworzyć wiersz. Pełna lista lokali, w których 21 marca br. będzie można zapłacić wierszem za filiżankę kawy lub herbaty znajduje się na stronie internetowej Julius Meinl. Osoby, które w tym dniu nie mogą odwiedzić kawiarni i dołączyć się do akcji mogą wziąć udział w konkursie „Płać wierszem” organizowanym przez Julius Meinl i Polskie Radio. Nagrodami w konkursie są zestawy kaw i herbat.

W wirtualnym świecie, w którym przyszło nam żyć, warto spotkać się z przyjaciółmi w kawiarni, napisać własnoręcznie wiersz i wypić pyszną kawę ciesząc się z realnych spotkań. Odłóżmy na chwilę smartfony i świętujmy pierwszy dzień wiosny!

Wierzcie lub nie, ja już napisałem cztery wersy. Może tylko, może aż tyle, ode mnie, dla mnie… i filiżanki kawy, której jestem ogromnym fanem 😉

Link z informacją, w których lokalach w Warszawie będzie można jutro wziąć udział w Akcji Płać Poezją i zapłacić wierszem za filiżankę kawy lub herbaty: TUTAJ 🙂

*    Julius Meinl Coffee Group jest palarnią kawy założoną w Wiedniu w 1862 roku. Działa w 70 krajach na świecie, a od kwietnia 2018 r. również na polskim rynku. Julius Meinl łączy tradycję z nowoczesnością i innowacyjnymi rozwiązaniami dla biznesu HoReCa. Polski oddział oferuje sprzedaż wysokiej jakości kaw i herbat, kompleksową obsługę rynku kawowego, prowadzi szkolenia, organizuje audyty i promocje. Misja marki Julius Meinl to uczynienie świata bardziej poetyckim, a przez to lepszym miejscem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POWIĄZANE POSTY

Modny Tata to blog nie tylko o byciu Ojcem, to blog o życiu w rodzinie, o wytrwałości i wartościach. Modny Tata to nie jest puste hasło, modny Tata to ktoś taki jak każdy z nas..