Poprzedni Następny

#Nie trać czasu…

#Nie trać czasu

Nie trać czasu to nowy cykl na blogu, który mam nadzieję spodoba Wam się równie jak zdjęcia na Instagramie. Ostatnio coś mało tu zaglądacie…Mam nadzieję, że jednak tematyka kulturalna trafi do Was tak samo jak fotki 🙂

#Nie trać czasu to cykl, który będzie swego rodzaju podsumowaniem, recenzją, opinią moją, subiektywną nad wyraz, w odniesieniu do przeczytanej pozycji, obejrzanego dzieła, przesłuchanej płyty.

Opinia, z którą nie trzeba się liczyć, ale zdanie, które akurat może komuś się przydać, właśnie po to, żeby nie tracił czasu, jeśli oceniana twórczość nie za bardzo przypadnie mi do gustu 🙂

Żeby nie było. Tu nie chodzi, jak z samego założenia można by było wywnioskować tylko i wyłącznie o negatywne emocje, wprost przeciwnie. Mam nadzieję, że twórczość tutaj oceniana spotka się zarówno z moim zachwytem, jak i moich odbiorców, czyli Wami.

Zaczynamy…

p.s recenzje będą krótkie i na temat 🙂

Jako, że ostatnio czytam sporo, nie wiem czy dużo, ale na pewno więcej, niż w poprzednich latach i dzielę się tym z Wami co spotyka się z mega fajnym odbiorem, zacznę od książek, które w pojawiały się u mnie ostatnio na tapecie.

B.A. Paris – Za zamkniętymi drzwiami

B.A. Paris – brytyjska powieściopisarka pochodzenia francusko-irlandzkiego. W 2016 roku zadebiutowała powieścią „Za zamkniętymi drzwiami”, która w ciągu trzech miesięcy sprzedała się w nakładzie pół miliona egzemplarzy.

Muszę przyznać, że po książkę sięgnąłem przez przypadek będąc w Empiku. Ot tak, jakoś mnie tknęło. Któregoś wieczoru usiadłem i poszło. Powieść czyta się szybko, czyta się dobrze. Autorka ma po prostu to coś co powoduje, że chce się czytać, a nie, że zmuszam się do czytania. Sama historia może nie jest wybitna, a zakończenie można dość łatwo przewidzieć, ale po prostu chce się przejść za rękę z główną bohaterką do końca Jej małżeństwa (spoiler).

P.S. Żona przeczytała w kilka godzin 🙂

Ocena: 7/10


Kończąc pozycje wyżej, wiedziałem, że na półce czeka na mnie kolejna tejże autorki:

B.A. Paris – Na skraju załamania

Ten sam schemat. Książka, której historie widziałeś już milion razy na ekranie TV i czytałeś mnóstwo podobnych pozycji, a mimo to, kiedy rozpoczynasz przygodę z główną bohaterką nie możesz się oderwać.

Ocena: 6/10

Tutaj podrzucam pomysł na prezent –  O TUTAJ 🙂


Harlan Coben – Nie odpuszczaj

No dobra, wiecie doskonale, że to mój ulubiony autor, nie kryję się z tym. Nie mniej jednak kilka książek, szczególnie z Mickey (nie mylić z Myronem) Bolitarem nie podeszło mi.

Ta pozycja jednak, to stary, dobry Coben. Fałszywe tożsamości, mroczne rodzinne sekrety i tajemnicze spiski – czyli wszystko to, za co czytelnicy kochają mistrza thrillerów.

Główny bohater oraz tajemnica, która ciągnie się za nim od czasów licealnych, a której rozwiązanie może pomóc w odnalezieniu największej miłości.

Zresztą kto zna, ten wie.

Ocena: 6/10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POWIĄZANE POSTY

Modny Tata to blog nie tylko o byciu Ojcem, to blog o życiu w rodzinie, o wytrwałości i wartościach. Modny Tata to nie jest puste hasło, modny Tata to ktoś taki jak każdy z nas..