Poprzedni Następny

#podsumowania nadszedł czas + wyniki konkursu

Jak wiecie, od jakiegoś czasu testowałem dla Was tablet Huawei MediaPad M5. Pora na krótkie podsumowanie wspólnej przygody, a także wyniki konkursu, w którym mogliście wygrać urządzenie. Osobiście jestem zachwycony mobilnymi możliwościami, jakie oferuje ten sprzęt. To po prostu przenośny „komputer”, który zawsze możemy mieć przy sobie.

Dla mnie, jako ojca, ogromne znaczenie ma fakt, że z tabletu w konstruktywny sposób korzystać może także mój synek. O zaletach sprzętu pod kątem dzieci, już pisałem w poprzednim poście. Dostrzegłem jednak jeszcze jedną, nieocenioną zaletę – Ptyś bardzo chętnie korzysta z niego podczas podróży, tj. w czasie, kiedy dziecku bardzo trudno jest zorganizować czas. Zwykle wtedy zadaniem Pauliny jest czytanie książek, śpiewanie piosenek i wymyślanie gier oraz zabaw. Teraz urozmaica im to tablet i oboje są zachwyceni tym, że mogą odtwarzać sobie na nim muzykę, rysować czy korzystać z nieograniczonej liczby gier.

Ja z kolei doceniam fakt, że mogę podczas porannej kawy (zwykle chodzę na nią do kawiarni – taki mój codzienny rytuał sprawiania sobie małej przyjemności) czytać wiadomości i sprawdzać pocztę na większym niż telefon, ekranie. Tablet idealnie nadaje się do przeglądu prasy i nie ogranicza mnie do jednego tytułu. Mogę sięgać po kilka na raz i selekcjonować otrzymywane wiadomości.

Analogicznie rzecz ma się wieczorem. Uwielbiam czytać i o ile rano są to gazety (e-gazety), to wieczorem, w miarę możliwości czasowych, pochłaniam książki. Co daje mi tablet? Po pierwsze, mogę czytać e-booki, a ich zalet nie muszę przedstawiać. Bywa, że jednego wieczoru mam ochotę na kryminał, a innego na jakiś interesujący dokument. Ten sprzęt idealnie wpisuje się w te potrzeby.

Fajną opcją jest korzystanie z tabletu podczas podróży. Możliwości mamy wtedy wiele: przewodniki wszystkich zakątków świata, aparat do zdjęć o doskonałych parametrach oraz Internet ze wszystkimi jego możliwościami w jednym, podręcznym sprzęcie, który mieści się w plecaku, nie dodając mu dodatkowych kilogramów.

Polecam Wam ten sprzęt, jestem bardzo mile zaskoczony nie tylko jego nowoczesnym designem, ale przede wszystkim parametrami, doskonałym aparatem i opcjami dodatkowymi, np. wydzieleniem strefy dla dziecka, nieskończonymi opcjami gier i aplikacji. Przetestowałem sam, przetestowała Paulina i oczywiście Ptyś – całą trójką zgodnie dajemy lajka! 😉

 

WYNIKI KONKURSU:

Bardzo Wam dziękuję za tak liczny odzew pod ostatnim konkursem. Nie sądziłem, że ten temat wzbudzi takie zainteresowanie z Waszej strony. Ogromne dzięki za wyczerpujące i bardzo ciekawe wypowiedzi. Najczęściej powtarzane przez Was wskazówki na temat bezpiecznego używania tabletu przez dzieci dotyczyły możliwości, jakie daje tego typu urządzenie.

Bardzo fajny wątek, który poruszyliście dotyczy podtrzymywania relacji na odległość, kiedy ktoś z członków rodziny jest daleko. Mimo przeszkód w normalnej, codziennej komunikacji, dzięki tabletowi możemy być w stałym kontakcie. Zauważyliście również, że tablet to doskonały zamiennik albumu ze zdjęciami, z niezliczoną ilością rodzinnych fotografii, które od czasu do czasu możemy wspólnie przeglądać.

Wiele z Was pisało o rozwijaniu u dzieci pasji, zainteresowań, ciekawości świata poprzez korzystanie z gier i aplikacji w urządzeniu.

Świetnym pomysłem jest wykorzystanie tabletu jako prosty kalendarz, przypominacz dla dziecka, czy budzik. Oprócz nauki odpowiedzialności, planowania, punktualności, pokaże także dzieciom inne, szersze możliwości korzystania z urządzeń mobilnych, niż tylko jako zabawka.

Bardzo podobał mi się pomysł wykorzystywania tabletu do wyszukiwania np. przepisów i następnie wspólne gotowanie lub wyszukiwanie innych możliwości, jak nauka budowania domków dla ptaków czy sadzenia kwiatów.

To, co ważne, to fakt, że żyjemy w czasach, bez których nie wyobrażamy sobie już codziennego funkcjonowania bez urządzeń mobilnych. W myśl zasady „zakazany owoc smakuje najlepiej”, nie powinniśmy zakazywać dzieciom dostępu do tego typu urządzeń, a edukować w mądrym korzystaniu z dobrodziejstw technologii. Tablet ma więc być uzupełnieniem zabawy czy nauki, a nie ją zastępować. Odpowiedzialne korzystanie z tabletu przyniesie nam i naszym dzieciom same korzyści, ale od nas zależy, czy z tego medium skorzystamy we właściwy sposób.

Tablet Huawei MediaPad M5 wędruje do użytkownika o nicku: Pahia. Ze zwycięzcą skontaktuję się w ciągu kilku dni, a wszystkich zapraszam do lektury nagrodzonej pracy.

T-ylko pod nadzorem dorosłych
A – trakcyjne spędzanie czasu na m.in. grach rozwijających kreatywność dziecka czy logikę
B – yle nie zbyt długo, abyśmy mieli czas na wspólne jego spędzanie na dworze
L – epiej będzie, gdy sami pokażemy dzieciom, że warto korzystać z technologii i jak to robić, by wspomagała nas mądrze
E – krany tabletów trzymajmy z dala od małych dzieci, którym nie jest potrzebna technologia, a nasza miłość i chęć bycia razem pomimo zmęczenia
T – ak oto technologia może towarzyszyć nam w życiu i nie przeszkadzać, a wspomagać nasze pociechy w rozwoju.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POWIĄZANE POSTY

Modny Tata to blog nie tylko o byciu Ojcem, to blog o życiu w rodzinie, o wytrwałości i wartościach. Modny Tata to nie jest puste hasło, modny Tata to ktoś taki jak każdy z nas..