Poprzedni Następny

#jak bezpiecznie korzystać z tabletu?

Obecnie niemal wszyscy korzystamy z urządzeń mobilnych, a nasze dzieci zdecydowanie wcześniej wkraczają w świat technologii. Tablet możemy jednak wykorzystać w konstruktywny, bezpieczny i edukacyjny sposób – nie tylko dostarczając dzieciom wiele frajdy, ale i wspierając ich naukę oraz rozwój umiejętności. Sam lubię korzystać z tabletu, bo to najlepsze, przenośne urządzenie wielofunkcyjne, które sprawdza się zarówno w podróży, restauracji, jak i w domu. Przykładem jest Huawei MediaPad M5.

Dziś mam dla Was 5 porad, jak zadbać o bezpieczne korzystanie z tabletu przez dzieci.

1.      Przede wszystkim to Wy, Rodzice, decydujecie o tym, w jaki sposób Wasze dzieci korzystają z tabletu. Ustalacie zasady i czas, który – zdaniem specjalistów – nie powinien przekraczać 30 min dziennie. Ważne też, aby dzieci nie zajmowały się zabawą z tabletem w trakcie posiłków, czy przed snem.

2.      Kluczowe jest nie tylko to, kiedy i ile dziecko korzysta z tabletu, ale również w jaki sposób. Nowoczesny sprzęt pozwala oddzielić dla dziecka bezpieczną strefę, w której nie ogląda filmików na YT o – nie oszukujmy się – często wątpliwym przekazie edukacyjnym, ale korzysta z aplikacji czy gier dostosowanych do jego wieku.

3.      A skoro o wieku mowa – nie każdy będzie odpowiedni do rozpoczęcia przygody z tabletem. Niemowlęta powinny najpierw rozwinąć umiejętności motoryczne i zdolności manualne, a dopiero potem korzystać z urządzeń mobilnych. To bardzo istotne, aby mieć kontrolę nad tym, na jakim etapie rozwoju po raz pierwszy udostępnimy najmłodszym kontakt z technologią.

4.      Nie traktujcie tabletu jako urządzenia do nagradzania dziecka. To urządzenie ma przede wszystkim służyć w celach edukacyjnych, rozrywkowych, ale w żadnym wypadku nie powinno być narzędziem służącym nagradzaniu.

5.      Tablet można wykorzystać do wspólnej zabawy i edukacji. Nie musi to oznaczać dla dziecka czasu spędzonego samotnie. Urządzenie pomaga zorganizować czas w sposób konstruktywny i rodzinny, dając możliwości korzystania z aplikacji i gier edukacyjnych. Może to być Wasz wspólnie spędzony czas: twórczo i za obopólną radością.

Uwaga konkurs:

Chcecie wygrać najnowszy tablet Huawei MediaPad M5?


Napiszcie w komentarzu (blog lub FB)  Wasze pięć rad, jak odpowiedzialnie wykorzystywać tablety w edukacji i rozwoju dzieci. Tak, aby stanowiły szansę, a nie zagrożenie. Autora najciekawszego komentarza nagrodzę urządzeniem.

Regulamin konkursu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POWIĄZANE POSTY

Modny Tata to blog nie tylko o byciu Ojcem, to blog o życiu w rodzinie, o wytrwałości i wartościach. Modny Tata to nie jest puste hasło, modny Tata to ktoś taki jak każdy z nas..