Poprzedni Następny

#Wiara

Wiara

W życiu każdego z nas ważna jest wiara. W cokolwiek. Trzeba w coś wierzyć, bo to nam daje poczucie czegoś pozytywnego. Można wierzyć we wszystko. W talizmany, w słoniki, w broszki, w pierścionki szczęścia, ja jednak od zawsze preferowałem wiarę w samego siebie.

Pewnie widząc: WIARA, pomyślałaś/eś, o nie!! Będzie rozmowa o Bogu itp. Nie, nie, już chyba wszyscy wykorzystali ten temat do promocji swojej osoby. Bo to przecież takie słodkie, kiedy mówimy, że Bóg jest cudowny, Bóg mi pomógł itp. itd. Zgroza.

Ja mówię tutaj o wierze, ale o wierze w samego siebie. To chyba największy problem nas wszystkich. Często tak się zdarza, że najbliżsi w nas wierzą a my sami nie potrafimy. Trochę słabo co? Z czego to wynika? Nie wiem sam, ale to chyba zdecydowanie poważny problem ludzi, szczególnie w XXI w.  Wiara przenosi góry i bla bla, milion haseł o których słyszeliście. Pieprzyć to. Uwierz w siebie. Co stoi na przeszkodzie?

UWIERZ W SIEBIE!! Jeśli Ty tego nie zrobisz, to choćby cała rodzina do piątego pokolenia trzymała kciuki za Twoje powodzenie to i tak się nie uda. Jeśli będziesz sam trzymał kciuki to jest szansa na sukces, jeśli natomiast będziecie wspólnie wierzyć w powodzenie wyznaczonego sobie celu i wspólnie będziecie się wspierać, to co ma się nie udać?

Przykład? (żeby nie było, że moje słowa nie mają pokrycia)

Mówisz, masz 🙂 Proszę bardzo. Najprostszy jaki mi przychodzi do głowy. SIŁOWNIA. Tak, tak, dobrze przeczytałeś. Moje przykłady nie będą wyszukane, nie będą szły z telewizji, nie będą wysublimowane. Moje przykłady będą najbardziej przyziemne, w większości oparte na własnym doświadczeniu. Czasem zasłyszane od znajomych, ale prawdziwe, z życia wzięte.

Nie raz leżąc na ławce podejmując wyzywanie podniesienia dużego ciężaru, pobicia rekordu człowiek zaczyna wątpić czy się uda. Psychika zawodzi, człowiek podchodzi do zadania z takim przekonaniem, że lepiej jakby od razu poszedł pod prysznic. Kiedy jednak jesteś absolutnie skupiony i zmotywowany na osiągnięciu celu, kiedy „ziomki” z siłowni motywują Cię, klepiąc po plecach, krzycząc dość niecenzuralnie, ale motywująco, że się uda, wchodzisz na pełnej … odwadze i działasz. Co ważne, jeśli się uda to pełen sukces, jeśli natomiast coś pójdzie nie tak, to nie wyobrażam sobie, żeby ktoś powiedział do Ciebie: słabo. Wprost przeciwnie, powiedzą Ci: mało brakowało, zaraz pójdzie, odpocznij , dwa wdechy i dawaj jeszcze raz. Tak samo jest w życiu.

Życie to jedna wielka siłownia. Jeśli systematycznie działasz, jeśli jesteś skupiony, jeśli wiesz co chcesz osiągnąć, to zrobisz to. Mierzysz się codziennie z ciężarami, mierzysz się codziennie z wyznaczonym przez siebie celem, realizujesz codziennie jakiś plan, a kiedy Ci nie wyjdzie, nie przestajesz i nie idziesz do domu i się obrażasz na wszystkich. Przychodzisz jeszcze raz i działasz z jeszcze większą motywacją. Czasem jest ciężko, czasem jest lekko, czasem jesteś wyspany i działasz jak natchniony, czasem jesteś wyzbyty z sił i potrzebujesz odpoczynku. Sukces jednak przychodzi z ciężką pracą. Nie ma nic za darmo. Nie przyjdziesz raz w tyg na siłkę i nie osiągniesz sukcesu, dobrej rzeźby i niesamowitych wyników. To wszystko jest wynikiem ciężkiej, sumiennej pracy popartej fajnymi ludźmi, którymi chcesz się otaczać.

Na siłowni również milej i bardziej motywująco chce się porozmawiać z osobami, które osiągnęły w tej dziedzinie jakiś sukces, niż z „Januszem siłowni”, który dużo mówi, mało robi, a każde ćwiczenie wykonywane przez niego woła o pomstę do nieba i o ból wszystkich mięśni z daleka.

Padłeś, powstań.

Praca, praca, praca, jeszcze raz praca!!!! Nie ma nic na skróty. I bardzo dobrze, bo tylko wytrwali zostaną nagrodzeni.

Jeśli nie jesteś odpowiednio zmotywowany, masz słomiany zapał to nigdy w życiu nie będziesz kimś ponad. Nigdy nie podniesiesz dużego ciężaru, nigdy też nie zostaniesz czyjąś motywacją. True story.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POWIĄZANE POSTY

Modny Tata to blog nie tylko o byciu Ojcem, to blog o życiu w rodzinie, o wytrwałości i wartościach. Modny Tata to nie jest puste hasło, modny Tata to ktoś taki jak każdy z nas..