Poprzedni Następny

#Z miłości do dziecka

Z miłości do dziecka

Ostatnio miałem okazję uczestniczyć w warsztatach marki La Roche-Posay, poświęconych pielęgnacji od pierwszych dni życia dziecka. Markę La Roche-Posay znamy i używamy od dawna, zarówno do naszej codziennej pielęgnacji, jak również Ptysia.

Dlaczego tak ważna jest odpowiednia i bezpieczna pielęgnacja skóry dziecka w pierwszych dniach od narodzin? Otóż okazuje się, że skóra noworodków jest pięć razy cieńsza od skóry osoby dorosłej i nie ma jeszcze w pełni ukształtowanej bariery ochronnej. To sprawia, że wrażliwa skóra niemowlęcia potrzebuje skutecznej i łagodnej pielęgnacji, aby utrzymać właściwą równowagę.

Ojcowski obowiązek i przywilej – kąpiel dziecka

Podczas warsztatów dowiedziałem się m.in. że kąpaniem niemowląt zajmują się często ojcowie, co dla mnie jest szczególnie miłe i ważne. Fajnie, że tak bardzo istotną czynność, którą oprócz względów praktycznych, ma istotne znaczenie dla budowania więzi, wykonują w dużej mierze ojcowie. Ja również, kiedy tylko mogę, korzystam z przywileju kąpania synka. To nasz czas, który upływa na śpiewaniu, wygłupianiu się, a przy okazji starannej pielęgnacji. Oboje
z Pauliną staramy się dbać o siebie i takie zasady chcemy wpoić także naszemu synkowi. Podstawą są odpowiednie kosmetyki, przeznaczone dla danego typu skóry. I tu naprzeciw wychodzi gama Lipikar AP+, która jest rekomendowana w pielęgnacji skóry dziecka od pierwszych dni życia.

Pierwszy etap pielęgnacji – kąpiel

Okazuje się, że powszechnym błędem podczas pielęgnacji skóry jest korzystanie ze źle dobranych preparatów do kąpieli. Ważne, aby dobierać taki produkt do kąpieli, który nie tylko delikatnie oczyści skórę, ale już na tym etapie zadba o jej nawilżenie. Lipikar SYNDET AP+ krem myjący koi łagodzi skrajnie suchą skórę, zmiękcza, wygładza, nawilża i chroni. Zawiera masło Karite, niacynamid, wodę termalną z La Roche-Posay oraz opatentowany składnik AQUA POSAE FILIFORMIS, który pomaga przywrócić równowagę.

Lipikar Syndet AP+ można stosować zarówno do pielęgnacji skóry głowy, twarzy oraz ciała od pierwszych dni życia. Odpowiedni jest także do mycia skóry głowy z ciemieniuchą. Dzięki swojemu składowi jest delikatny dla skóry dziecka, nie szczypie w oczy i łatwo się spłukuje.

Drugi etap – nawilżanie

Po kąpieli bardzo ważne jest odpowiednie nawilżenie skóry! Z balsamu Lipikar AP+ korzystamy całą rodzinę. Uwielbiamy go za to, że bardzo dobrze się wchłania i fajnie nawilża skórę. Dzieje się tak m.in., dlatego że balsam Lipikar AP+ przywraca odpowiedni poziom lipidów.

Co w sobie skrywa?

– AQUA POSAE FILIFORMS – opatentowany składnik, który pomaga przywrócić równowagę mikrobiomu,

– Masło Karite – posiada właściwości intensywnie odżywcze, w naturalny sposób uzupełnia poziom lipidów, koi, wpływa na odbudowanie powłoki hydrolipidowej,

– Niacynamid – przynosi natychmiastowe ukojenie, łagodzi i pomaga wzmocnić barierę ochronną skóry,

– Lipikar Blsam AP+ zawiera także wodę termalną La Roche-Posay, olej Canola i glicerynę.

Bezpieczna pielęgnacja to podstawa u noworodków, a nawyki dbania o swoją skórę kształtujemy naszym dzieciom na całe życie. Dlatego warto zadbać o nią odpowiednio od samego początku ich życia!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POWIĄZANE POSTY

Modny Tata to blog nie tylko o byciu Ojcem, to blog o życiu w rodzinie, o wytrwałości i wartościach. Modny Tata to nie jest puste hasło, modny Tata to ktoś taki jak każdy z nas..