Poprzedni Następny

#szczotko, szczoteczko…

Szczotko, szczotko, hej szczoteczko, o!o!o!

Pamiętacie tę piosenkę z dzieciństwa? Ja doskonale, bo mama włączała ją mi i bratu na okrągło, żeby zachęcić nas do mycia zębów. Dziś ja sam, jako ojciec stanąłem przez wyzwaniem zaszczepienia w synku nawyku mycia zębów. A dlaczego to takie ważne, żeby szczotkować je od pojawienia się pierwszego ząbka?

Wiedzieliście, że w Polsce próchnica wśród dzieci pozostaje poważnym problemem: cierpi na nią aż 89,4% 7-latków! Jej występowanie jest powszechne z wielu powodów, jednak najważniejszym jest niewłaściwa higiena jamy ustnej.

Szczotkuj zęby jak bohater

U nas w różnych sferach życia sprawdza się naśladowanie ulubionych bajkowych bohaterów Ptysia. Tak samo było w myciu zębów. Aby pomóc rodzicom wypracować wśród swoich pociech prawidłowe nawyki w tym zakresie, Oral-B proponuje ich naukę poprzez zabawę. Dzięki szczoteczkom z postaciami znanymi z filmów Disneya, marka uczy najmłodszych „szczotkować zęby jak bohater”. Urządzenia wspiera dedykowana aplikacja dla maluchów. 

Mycie zębów proste jak 2×2

Nauka poprzez zabawę przynosi znakomite efekty – dzieci bardziej i dłużej przykładają się do czynności, które lubią, a wiemy jak trudno jest utrzymać malucha w jednym miejscu przez dłuższy czas. W kształtowaniu zdrowych nawyków w higienie jamy ustnej dzieci pomaga stosowanie szczoteczki elektrycznej od trzeciego roku życia. Badania wykazały, że dzieci traktują swoją szczoteczkę do zębów jak zabawkę, zwłaszcza gdy znajdują się na niej postacie pobudzające wyobraźnię. Dlatego też marka Oral-B wprowadziła linię produktów z postaciami znanymi z filmów Disneya, takimi jak Zygzak McQueen z Aut*, Olaf z Krainy lodu^ czy Darth Vader z Gwiezdnych wojen+. Oral-B zachęca rodziców, żeby nauczyli je „szczotkować zęby jak bohater”, pomagając im wypracować zdrowe nawyki i przyzwyczajenia na całe życie. Przekaz jest prosty: żeby być jak twój ulubiony bohater, musisz myć zęby jak bohater, przez dwie minuty dwa razy dziennie!

Profesor Ewa Iwanicka-Grzegorek z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wyjaśnia: Szczotkowanie zębów zgodnie z zasadą „2×2” – przez dwie minuty dwa razy dziennie, to najlepszy sposób, aby zwalczyć próchnicę u dzieci i chronić ich młode zęby. 6-latków ma nieodwracalnie zniszczonych aż 10 zębów! To pokazuje jak ogromna jest skala problemu i jak wiele jest jeszcze do zrobienia w tej kwestii.

Z myślą o najmłodszych

Zarówno elektryczna szczoteczka Oral-B Power Kids (dla dzieci powyżej 3. roku życia), jak i dopasowane do niej wymienne końcówki, zostały zaprojektowane z myślą o dzieciach. Specjalna okrągła końcówka i odpowiednia technologia czyszczenia zapewniają  znacznie większą skuteczność niż zwykła szczoteczka manualna, sprawiając, że dzieci w maksymalnym stopniu dbają o swoje zęby jednocześnie dobrze się bawiąc. W zestawie znajdują się końcówki z wyjątkowo miękkimi włóknami dostosowanymi do delikatnej dziecięcej buzi i dziąseł. Rozmiar główki ma też odpowiedni rozmiar, aby lepiej objąć i wyczyścić mniejsze zęby.

Aplikacja Disney Magic Timer

Dzięki dedykowanej aplikacji codzienne szczotkowanie staje się zabawą, która zachęca dzieci do mycia zębów przez zalecane przez dentystów dwie minuty w celu usunięcia płytki nazębnej. Dowiedziono, że 90% dzieci korzystających z aplikacji szczotkuje zęby dłużej[3]! Aplikację Disney Magic Timer Oral-B można pobrać z serwisów App Store i Google Play. Wystarczy kupić dowolny produkt Oral-B Kids, pobrać aplikację i zeskanować produkt urządzeniem mobilnym, a filmowi bohaterowie ożyją na ekranie, odsłaniając przed najmłodszymi coraz to więcej możliwości  nagradzając tym samym ich sumienną higienę.

– Zabawa z udziałem ulubionych postaci to klucz do zmiany nawyków u dzieci. Mimo ogromnych starań i pewnej poprawy sytuacji w ciągu ostatniej dekady, zdrowie jamy ustnej u dzieci pozostaje aktualnym problemem. Najmłodsi często nie myją zębów wystarczająco długo albo nie myją ich dwa razy dziennie, przez co u ogromnej liczby z nich  pojawia się próchnica. Jeśli rodzice zaczną na wczesnym etapie zachęcać dzieci do szczotkowania zębów poprzez zabawę, uczyć je właściwej techniki i korzystać z odpowiednich produktów, stan zdrowia jamy ustnej u dzieci w Polsce może znacząco się poprawić – mówi Beata Golan, Dyrektor ds. Naukowych Instytutu Blend-a-med Oral-B.

Czego Jaś się nie nauczy…

Zdrowie jamy ustnej jest ważnym elementem ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia dziecka. Wykształcenie zdrowych nawyków na wczesnym etapie życia zwiększa szanse na ich utrwalenie w życiu dorosłym.

Większa dbałość o zdrowie jamy ustnej u dzieci oznacza:

• Mniej bezsennych nocy, nieobecności dzieci w szkole i rodziców w pracy

• Ograniczenie liczby dzieci cierpiących na próchnicę i mniej bólu spowodowanego próchnicą

• Bardziej uśmiechnięte dzieci (8,8% 12- latków unika uśmiechu z powodu zębów)

• Zdrowsze zęby stałe

Mama i Tata świecą przykładem!

Szczoteczki Oral-B Power Kids to uzupełnienie szerokiego portfolio marki. Dzięki nim Oral-B może dbać o higienę jamy ustnej całej rodziny w najbardziej zaawansowany sposób. Chcąc uczyć dzieci prawidłowych nawyków higieny jamy ustnej, rodzice sami powinni być przykładem w tym zakresie. Mamom niewątpliwie przypadnie do gustu inteligentna szczoteczka Oral-B Genius w pięknym kolorze Rose Gold, której u nas używa Paulina, tata zaś z pewnością sięgnie po jej czarną wersję – Black, która bardzo przypadła mi do gustu, bo oprócz świetnych parametrów technicznych, po prostu wygląda stylowo.  To najnowocześniejsze urządzenia z innowacyjną technologią, która monitoruje poprawia nasze złe nawyki w pielęgnacji zębów i jamy ustnej.  Ale o naszych wyborach napiszę więcej wkrótce.

Co istotne, szczoteczki Oral-B to idealny pomysł na piękny i  praktyczny prezent świąteczny dla każdego członka rodziny. Nie wiem, jak Wy, ale my już przymierzamy się do szykowania świątecznych prezentów, a zapewniam Was – takie szczoteczki ucieszą nawet najbardziej wymagających członków rodziny. Teraz jest dobry moment na zakupy, bo zbliża się Black Friday, a wraz z nim spore zniżki, które mogą takie zakupy uczynić bardziej ekonomicznymi. Będzie rewelacyjny prezent, a zaoszczędzimy trochę grosza.


Z okazji Black Friday Oral-B przygotowało dla was specjalne promocje na Allegro! Znajdziecie je TU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POWIĄZANE POSTY

Modny Tata to blog nie tylko o byciu Ojcem, to blog o życiu w rodzinie, o wytrwałości i wartościach. Modny Tata to nie jest puste hasło, modny Tata to ktoś taki jak każdy z nas..