Poprzedni Następny

Apel zamiast kwiatka…

Apel zamiast kwiatka

Zacznę od cytatu, który był dla mnie inspiracją do napisania tego apelu.

Bo to jest apel do Kobiet, wszystkich Kobiet, które są największą siłą tego świata.

„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć”. Coco Chanel

Jesteś siebie warta ! Tak właśnie Ty ! Zasługujesz na to, czego pragniesz, o czym marzysz, przede wszystkim – zasługujesz na Siebie!

Co ja o tym wiem ? Ja samiec, facet, który – jak pewnie część mi zarzuci- nie powinien wypowiadać się w kwestii motywacji Kobiet. Otóż wiem dużo, dużo więcej niż Wam się wydaje. Obserwuje Kobiety od lat, szczególną rolę w moim życiu odegrała moja mama. Kobieta, która ukształtowała mnie jako człowieka, człowieka z zasadami, z mocnym kręgosłupem moralnym i „twardym tyłkiem”. Przekazała mi, przede wszystkim, kilka ważnych prawd życiowych, a które związane są z relacjami z Kobietami.  To jest mój mały kodeks, który towarzyszy mi przez całe moje życie. Nie zdradzę Wam dziś ich wszystkich, ale w tym szczególnym dniu chcę przekazać te, które moim zdaniem są najbardziej istotne, wypowiedziane słowami mojej mamy.

Kobieta to największa siła tego świata, bez niej nie byłoby mnie, Ciebie, i wszystkich innych istnień na ziemi.

Kobieta powinna sama decydować o sobie, nie można jej zabrać wolności: wolności do pracy, do rozwoju, do bycia (lub nie) matką, do bycia sobą, przede wszystkim.

Emocje u Kobiety to największa świętość, nie powstrzymuj ich, pielęgnuj je, nie wywołuj tych negatywnych.

Szanuj Kobiety, szanuj je wszystkie, te z twojego najbliższego otoczenia, dalszego i obce, te które mijasz na ulicy.

Dlaczego o tym wszystkim piszę właśnie dziś, w dniu Kobiet?

Tym razem zwrócę się do Was, mężczyźni. Wiadomo, kwiatek to jest miły zwyczaj, ale coś innego jest najważniejsze w tym dniu i w każdym innym. W każdym z 365 dni w roku. Szacunek do Kobiet, poszanowanie Ich godności i praw. Pozwólmy Kobietom być sobą. Pozwólmy rozwijać im skrzydła, tak jak w cytacie Coco Chanel – nie każdy rodzi się ze skrzydłami, ale każdy może je rozwinąć.

Babciu, Mamo, Żono, Koleżanko, KOBIETO !

Wiem, że patrzysz na siebie krytycznie, że dostrzegasz piękno u wszystkich innych, a bardzo często nie dostrzegasz go w sobie. Pamiętaj, ze jesteś siłą tego świata, cytując moją mamę. Nikt nie ma prawa zabierać Ci wolności w decydowaniu o sobie, o swoim życiu i ciele. Rozwijaj skrzydła i leć najwyżej jak tylko możesz. Bądź zdrową egoistką, to nic złego. Jesteś dla nas Mężczyzn, Ojców, Mężów, Partnerów, Kolegów kimś wyjątkowym. Kimś,  bez kogo świat nie będzie istniał.

Macie niesamowitą siłę. Jesteście Figtherkami. Nigdy się nie poddajecie. Jak w sporcie. Jesteście życiowymi sportowcami. Za to Was podziwiamy.

Pamiętajcie, że bez Was nie byłoby nas. Zasługujecie na wszystko, co najlepsze.I pamiętajcie: nawet, kiedy nie potrafimy Wam tego okazać, to naprawdę szczerze Was kochamy.

 

 

POWIĄZANE POSTY

Modny Tata to blog nie tylko o byciu Ojcem, to blog o życiu w rodzinie, o wytrwałości i wartościach. Modny Tata to nie jest puste hasło, modny Tata to ktoś taki jak każdy z nas..