Poprzedni Następny

So fresh…so clean…

Od pewnego czasu golę się trochę częściej niż zwykle, co pewnie widzieliście na Instagramie. Zauważyła to także marka Braun, która zaproponowała mi przetestowanie swojej najnowszej golarki Braun Series 9, model 9290cc z bazą. Podobno to najskuteczniejsza golarka na świecie, jednocześnie wyjątkowo delikatna dla skóry. Sądzę, że golenie to jedna z niewielu rzeczy, które mężczyzna wykonuje rano, przed pracą, niemal codziennie. Ważne jest więc, żeby używać dobrego sprzętu, który naszą skórę potraktuje właściwie, bez żadnych rozczarowań. Dlatego z przyjemnością zaproszę Was na recenzję tego sprzętu.

modny tata

Co w środku

W opakowaniu golarki Braun Series 9 znalazłem: golarkę, sztywne etui podróżne, bazę czyszcząco-ładującą, kabel zasilający, szczoteczkę do czyszczenia, wkład do bazy – roztwór alkoholowy i oczywiście instrukcje 🙂 Wszystko dobrze i elegancko zapakowane. Wydawałoby się, że ta marka pracuje nawet nad designem samego pakowania produktu do pudełka.

Pierwsze spotkanie 

Na pierwszy rzut oka, wzrok wędruje na głowicę golarki, która ma…złoty trymer. To znaczy trymer z powłoką tytanową, który po prostu wygląda na złoty. Co ciekawe, ten trymer ma za zadnie podnieść i przyciąć płasko leżący zarost. Tytan sprawia, że głowica lepiej sunie po skóry twarzy, nie podrażnia, a całe golenie idzie po prostu gładko i bez szarpania, co wyraźnie czuć podczas golenia. Jak na Braun przystało, w głowicy ukryte są także dwie opatentowane folie golące, trymer przycinający zarost, który rośnie w różnych kierunkach i cienka nasadka SkinGuard, której zadaniem jest lekkie naciągnięcie skóry, aby było można łatwiej usunąć zarost. Jednym słowem – głowica jest wręcz „napakowana” technologiami, które rzeczywiście czuć podczas golenia bo sprzęt działa bez zarzutu.

dsc07208

Co w środku

Na doświadczenie z używania tej maszynki wpływa nie tylko to co na zewnątrz, ale także to co w środku, gdzie znajdziemy zagadkowo brzmiącą nazwę SyncroSonic™. To rozwiązanie (zastosowano je w głowicy) sprawdza gęstość zarostu 160 razy minutę i dopasowuje działanie golarki. Działanie tego wynalazku najlepiej widać na linii szczęki, gdzie zwykle jest on stosunkowo bardziej gęsty. Golarka chodzi tam płynnie i nie zacina, gdy trafi na obszar twarzy, który jest bardziej zarośnięty. Co ważne z tył tej golarki znajduje się też wbudowany trymer. Można go spokojnie użyć, aby przyciąć długi zarost, a potem dopiero przejść do golenia.

BRAUN

Dotyk 

Czasami urządzenia działają dobrze, ale posługiwanie się nimi nie daje całkowitej satysfakcji ze względu na nieergonomiczne wymiary lub plastikowy efekt. Na szczęście tutaj jest zupełnie inaczej – golarka dobrze leży w dłoni, jest odpowiednio wyważona, nie jest za lekka, ani za ciężka. Ręka na pewno nie zmęczy się przy dłuższym goleniu. Gdy bierzesz ją do ręki pod palcami czujesz fajne ogumienie uchwytu golarki, które jest takie, jak na kierownicy najlepszego samochodu, w którym siedziałeś.

Po goleniu…
Człowiek często zastanawia się nad tym jak zadbać o sprzęt po goleniu. W przypadku tego modelu nie ma problemu z odpowiedzią na to pytanie, ponieważ urządzenie jest wodoodporne – myjemy je pod bieżącą wodą (co widać, uczyniłem) lub po prostu wkładamy golarkę do bazy czyszczącej, która wykonuje całą robotę za nas (od usunięcia pozostałości zarostu po osuszenie głowicy, tak, że jest gotowa do kolejnego użycia). Jest szybko i bez bałaganu w łazience

Wygląd

Wygląd tej golarki nie pozostawił mi nic do dodania. Srebrny model, który otrzymałem do Braun w łazience prezentował się bardzo premium, chyba lepiej niż najdrożesz kosmetyki mojej żony…:) Baza służąca do ładowania znajdująca się w zestawie ogranicza do minimum przestrzeń potrzebną do przechowywania urządzenia, które po postu stoi stabilnie i czekam na następny poranek. Poza tym, jest piękna 🙂

Cena?
Nie ma co ukrywać, że cena golarki jest dość wysoka bo ceny Series 9 zaczynają się od 1700 złotych. Biorąc jednak pod uwagę naprawdę wysoką jakość wykonania, efekt golenia i technologie, nad którymi pracowano przez dobrych parę lat można ją usprawiedliwić.

Braun

Braun

BRAUN

Zdjęcia: Krzysztof Adamek

 

POWIĄZANE POSTY

Modny Tata to blog nie tylko o byciu Ojcem, to blog o życiu w rodzinie, o wytrwałości i wartościach. Modny Tata to nie jest puste hasło, modny Tata to ktoś taki jak każdy z nas..