Poprzedni Następny

Analiza …

Dokonaj analizy swojego życia

Podstawą jest świadomość. Świadomość swoich sukcesów, porażek, zrealizowanych i niezrealizowanych celów. Jeśli wiemy co poszło nie tak lub też jakie kroki podjęliśmy w momencie kiedy coś nam się udało, jest nam dużo łatwiej nie popełniać tych samych błędów lub wdrażać w życie ten sam schemat w celu realizacji kolejnego projektu.

Do tego jednak trzeba dojrzeć. Nie chodzi tutaj o PESEL, tylko o mądrość życiową, o doświadczenie, obserwacje.

Problem tkwi w tym, że często mamy gotową receptę na sukces, podaną jak na dłoni, niestety nie zdajemy sobie z tego sprawy albo nie chcemy sobie zdawać.

Problemem naszym jest to, iż zawsze staramy się być mądrzejsi niż wszyscy dookoła, nawet w momencie kiedy powinniśmy czerpać inspiracje.

Ja też tak miałem. Zawsze uważałem, że wiem lepiej. Tak naprawdę, to nie wiedziałem za wiele. Tak naprawdę dopiero świadomość tej niewiedzy pozwoliła mi zrozumieć mechanizmy funkcjonującego świata.

Ale muszę sam przed sobą przyznać, że to dało mi nowe spojrzenie, lepsze spojrzenie, skuteczne spojrzenie i tym spojrzeniem chcę Was, Ciebie zarazić.

Żeby nie było, nie zjadłem wszystkich rozumów i zapewne nigdy nie zjem. Niewiedza też ma swój urok bo sprawia, że ciągle chcemy się uczyć.

Wiedzieć wszystko to perspektywa przerażająca.

Szkoda, że zawsze sami na wszystkim musimy się sparzyć, że nie potrafimy czerpać z doświadczeń innych, mogąc uniknąć wielu przykrych doświadczeń. Jednak gdzieś mamy zakodowane, że wszystkiego chce się spróbować samemu, że mój przypadek na pewno będzie inny niż pozostałych i moja historia potoczy się inaczej.

A może jednak?

Nauczmy się inspirować ludźmi, którzy mając coś do zaoferowania- wiedzę, umiejętności, bagaż doświadczeń. Starajmy się przetwarzać tą wiedzę mądrze i wykorzystać ją jak najlepiej. W końcu życie mamy jedno i – nie oszukujmy się- nie trwa ono zbyt długo. Chcecie tracić czas na bolesne doświadczenia, tkwienie w jednym miejscu z nieodpowiednimi ludźmi? Wasza sprawa. Wasze życie.

Przeanalizuj swoje życie. Na spokojnie, bez pośpiechu. Ale zrób to bardzo sumiennie. To Twój moment, Twoja chwila. Od dnia dzisiejszego może się dużo zmienić. To wszystko zależy od Ciebie. Tylko i wyłącznie.

POWIĄZANE POSTY

Modny Tata to blog nie tylko o byciu Ojcem, to blog o życiu w rodzinie, o wytrwałości i wartościach. Modny Tata to nie jest puste hasło, modny Tata to ktoś taki jak każdy z nas..