Poprzedni Następny

Determinacja…

Determinacja

Powinieneś mówić głośno o swoich marzeniach, planach, potrzebach!

Nasza mentalność nie pozwala nam mówić o tym głośno. Nie wiem z czego to wynika. Strach? Znowu? Przed czym? Że ktoś ukradnie pomysł? Że ktoś będzie szybszy? Że ktoś zaneguje? Wyśmieje? Obali Twoją wizje?

Aha…no ok, to faktycznie nie mów.

Nie, no śmieje się… Mów!!! Powtarzaj w kółko!!! Bądź nie tylko zmotywowany ale zdeterminowany do osiągania rzeczy wielkich.

– Chcę być bogaty!!

– Chcę mieć cudowną rodzinę!!

– Chcę być wykształcony!!

– Chcę być w dobrej formie!!

– Chcę mieć kostkę na brzuchu!!

– Chcę napisać książkę!!

– Chcę być znany!!

No dobra, to było o mnie ☺, żartuję!!

Teraz czas na Twoje plany!!

Wypisz je:

 • ……………………..
 • ……………………..
 • ……………………..
 • ……………………..
 • ……………………..

Co najważniejsze, powtarzaj je nie tylko przed zaśnięciem i po przebudzeniu, nie w łazience, w ukryciu. Powtarzaj to przy każdej nadarzającej się okazji, jadąc samochodem na głos, w myślach idąc na trening, wstając rano przed wszystkimi, przy rodzinie, przy znajomych, kiedy ktoś Cię zapyta o plan na życie. Nie wstydź się, nie bój się, przecież różnica między Wami jest taka, że masz odwagę, żeby o tym mówić.

Dodatkowo zweryfikujesz dwie kwestie: czy nie boisz się swoich marzeń oraz czy masz wokół siebie ludzi, którzy będą Ciebie wspierać i motywować.

Jeśli jesteś odpowiednio zdeterminowany, to nie ma siły, żeby Cię zatrzymała.

Przykład:

Ja tak zrobiłem. Abstrahując od Projektu Modny Tata, zawsze powtarzałem, że nie interesuję mnie życie Jana Kowalskiego. Zawsze powtarzałem, że chcę mieć cudowną rodzinę, chcę żyć wygodnie, mieć poczucie bezpieczeństwa finansowego, być wykształcony, zrobić coś dla siebie, być sławny (pojęcie względne – powiedzmy, że w miarę rozpoznawalny), napisać książkę i czerpać z życia wszystko co najlepsze. I jestem na najlepszej drodze do realizacji moich marzeń. I niech mówią, że to płytkie, mało ambitne itp.itd. Ja się z tym nie zgadzam i tyle.

Kto z nas nie chce mieć tych rzeczy, które wypisałem? Różnica między nami jest taka, że ja nie boję się moich marzeń i mówię o nich głośno od zawsze. I nawet teraz, właśnie w tej chwili możesz kiwać głową i myśleć: co za buc, ale wiesz co? Poczekaj chwilę, doczytaj do końca i wtedy wróć do tego akapitu.

Różnie byłem odbierany, to prawda, ale z drugiej strony, tak jak pisałem, to pozwoliło mi zmniejszyć liczbę znajomych na FB oraz obracać się wśród ludzi, którzy potrafią powiedzieć zwykłe: gratki. I to jest właśnie zajebiste.

Jestem doskonałym przykładem na to, że jeśli czegoś chcesz i jesteś odpowiednio zmotywowany to osiągniesz swój cel. Oby szybciej niż później.

Mamy 17.07.2016 r.

Moje plany na najbliższy czas:

 • Chcę, żeby Projekt zyskiwał coraz więcej odbiorców!!
 • Chcę dalej i jeszcze bardziej motywować ludzi do działania!!
 • Chcę, żeby moje suplementy oraz mój sklep z odżywkami sportowymi www.projektbialko.pl odniósł sukces!!
 • Chcę mieszkać w prześlicznym apartamencie w Warszawie!!
 • Chcę mieć dwa samochody: jeden rodzinny, drugi typowo męski, sportowy!!
 • Chcę mieć swój program w TV poruszający kwestie ojcostwa, motywacji i samorealizacji!!

No dobra, to chyba tyle, na najbliższe pół roku ☺ Potem pomyślę, co by tu dodać.

Jak sam widzisz, swoje plany przedstawiłem trochę na szerszym forum, niż zapewne Ty. Naraziłem się na uśmiech pod nosem, na kręcenie głową z niedowierzaniem, na podśmiewanie ze strony hejterów. Ale wiesz co? To są moje plany i na pewno żaden z nich nie zależy od tych sfrustrowanych osób, które będą mnie negowały, a satysfakcja z odhaczonego, zrealizowanego przeze mnie celu będzie jeszcze większa niż rok temu, kiedy nikt o mnie nie słyszał i mało osób mogło się pośmiać ze mnie.

Jeśli chcesz mnie wspierać w realizacji moich marzeń, wielkie podziękowania z mojej strony. Jeśli niedowierzasz, poczekaj do grudnia. Na pewno podsumuję mój rok i na pewno znajdzie się w tym podsumowaniu miejsce na ten fragment wypowiedzi.

I nie mówię tutaj o realizacji jednego z celów.

Odhaczone mają być wszystkie. All or nothing. Kropka.

POWIĄZANE POSTY

Modny Tata to blog nie tylko o byciu Ojcem, to blog o życiu w rodzinie, o wytrwałości i wartościach. Modny Tata to nie jest puste hasło, modny Tata to ktoś taki jak każdy z nas..