Poprzedni Następny

Wszyscy potrzebujemy motywacji…

Wszyscy potrzebujemy motywacji…

Tak, wszyscy potrzebujemy motywacji, żeby działać, żeby osiągać więcej, żeby lepiej wyglądać, być lepszym. Prawda jest jednak taka, że jeśli sam się nie zmotywujesz to nikt tego nie zrobi.

 Będę szczery.

Nie będę pisał: jesteś fantastyczny, uwierz w siebie, jesteś piękna, uwierz w siebie. Nie, nie jesteś piękna, nie jesteś przystojny, nie jesteś wyjątkowy, nie jesteś ponad przeciętny. Jesteś totalnie zwykły, normalny.

To jaki będziesz zależy od Ciebie. I nie zrzucaj tego na innych. Przestań akceptować siebie takim, jakim jesteś bez potrzeby jakichkolwiek zmian, bez udoskonalania aktualnej wersji siebie. Spójrz w lustro, jesteś zadowolony? Wszystko na swoim miejscu? Głowa jest, ręce, nogi. Styka? To Ci wystarcza? Naprawdę jesteś zadowolony ze swojego życia? Z tego właśnie momentu, w który się znajdujesz? OK!! Jeśli to Ci wystarcza to nie czytaj dalej. Nie trać swojego czasu, jest sobota.

Nie po to przecież tyle zarabiasz i jesteś tak bardzo zadowolony ze swojego życia, żeby teraz słuchać wywodów jakiegoś dupka, który na siłę stara Ci się pomóc. Też bym nie czytał.

 Teraz weź głęboki oddech jeszcze raz.

Zastanów się nad sobą i swoim życiem jeszcze raz, na spokojnie. Naprawdę jesteś zadowolony/a ze swojego życia? Nie masz już żadnych planów, chcesz być dalej szarym gościem, który nie realizuje siebie? To też odłóż komputer i idź dzisiaj do kina albo na imprezę. Kup sobie popcorn, napij się Coli i bądź zadowolony dalej. Minimalizm też jest fajny na swój sposób. Ja go doceniam, nawet bardzo, bo dzięki takim jak Ty jestem w stanie uśmiechnąć się do siebie robiąc codziennie o jedną rzecz więcej niż Ty!!

Na siłę nikt nikogo nie zmieni. Zmiany muszą zajść w Tobie i być spowodowane Twoimi przemyśleniami.

Nie zmuszę Cię do tego, żebyś źle o sobie pomyślał. Naprawdę, jeśli jesteś zadowolony/a to czapki z głów. Ja nigdy nie będę.

Jeśli natomiast chcesz coś zrobić ze swoim życiem, to usiądź wygodnie w fotelu i zapnij pasy, jak to mówią komentatorzy Canal+ Sport co weekend, kiedy rusza moja ulubiona Premier League, bo w najbliższym czasie postaram się przekonać Cię, że Twoje życie może być jeszcze fajniejsze.

POWIĄZANE POSTY

Modny Tata to blog nie tylko o byciu Ojcem, to blog o życiu w rodzinie, o wytrwałości i wartościach. Modny Tata to nie jest puste hasło, modny Tata to ktoś taki jak każdy z nas..