Poprzedni Następny

Wszystko czego pragniemy zależy od nas i od odwagi, by działać…

Cofnij się pamięcią. Pamiętasz na pewno, piękną dziewczynę w klasie, na studiach, która była obiektem westchnień wszystkich kolegów. Wtedy, kiedy bałeś się podejść. Kiedy nie wiedziałeś co zrobić, że podchodząc do niej nie będziesz wiedział co powiedzieć, o co zapytać. Bałeś się jej reakcji i strach paraliżował Cię na myśl, co będzie, jak się nie uda. Planowałeś, może Walentynki, bal, dyskoteka. Ustalałeś w głowie multum opcji, żeby zrobić ten jeden krok. Mimo wszystko czekałeś. Czekałeś tak długo, aż najbardziej nielubiany przez Ciebie gość zaryzykował i następnego dnia spacerował z Twoją platoniczną miłością korytarzami szkoły/uczelni.

Tak samo jest w życiu. Masz mnóstwo okazji, żeby zrobić pierwszy krok, mnóstwo okazji, żeby zmienić swoje życie, mnóstwo okazji, żeby zaryzykować i mnóstwo okazji przechodzi Ci koło nosa, a Ty widzisz jak ktoś inny się bogaci, zyskuje, jest szczęśliwy, bo ruszył tyłek. I się nie bał.

Naprawdę chcesz oddawać wszystko co najlepsze innym, bo się boisz?

Wiesz co zrobić, ale tego nie robisz? Powód tkwi w Tobie. Rusz się. Odwagi.

Miałem to samo z moim Projektem.

Pisałem o tym w poprzedniej książce. Ja także obawiałem się przed stworzeniem Projektu, jak zostanę̨ odebrany przez środowisko naukowe, studentów, rodzinę̨, znajomych. Ale strach ogranicza. Jeśli zatem jesteście o czymś przekonani, jeśli nie koliduje to – przede wszystkim – z Wami, Waszym poczuciem własnej wartości, z tym, co robicie, jeśli nie sprawia nikomu przykrości, wprost przeciwnie, a Wam może dać dużo radości i możliwości, stańcie przed lustrem i powiedzcie: „Pieprzę to, działam!”.

I działajcie.

Nikt za Was tego nie zrobi, nie postawi pierwszego kroku, nie spotka się z pierwszą krytyką, ale i z pierwszymi zachwytami. To, jaki będzie odbiór Waszych działań, zależy wyłącznie od Was. Róbcie swoje i nie bójcie się porażki. Skupcie się na celu, który chcecie osiągnąć.

Bo jeśli nie teraz, to kiedy? To Wasze życie.

Wszystko czego pragniemy zależy od nas i od odwagi, by działać.

 

POWIĄZANE POSTY

Modny Tata to blog nie tylko o byciu Ojcem, to blog o życiu w rodzinie, o wytrwałości i wartościach. Modny Tata to nie jest puste hasło, modny Tata to ktoś taki jak każdy z nas..