Poprzedni Następny

Nie zapominaj o sobie…

Nie zapominaj o sobie!!

Życie jest piękne, bezapelacyjnie. A najpiękniejsze wtedy, kiedy dokładnie sprecyzuje się wizję tego ideału.

Oczywiście, jesteście (albo będziecie) ojcami, mężami, partnerami. Częścią większej całości, którą stworzycie. Ale nie wolno Wam zapominać o sobie. To na Was, jak na fundamencie, będzie opierać się rodzinne szczęście. Zapanuje tylko wtedy, gdy jako spełnieni ludzie okażecie się prawdziwym wsparciem i opoką.

Nie narzekajcie, że nie macie czasu, że nie musicie. Uwierzcie mi, że biorąc z życia więcej niż tylko pracę od rana do nocy, dacie radość bliskim.

W kołowrocie dzisiejszych czasów, w XXI wieku, musicie odnaleźć swój wewnętrzny system wartości. Jego funkcjonowanie będzie zależeć wyłącznie od Was. Jak zresztą całe Wasze życie.

Zapewne nieraz w trakcie dorosłości (i nie tylko) zawinionymi przez siebie porażkami obarczaliście innych? No, powiedzcie, że tak. Przyznajcie. Ja też tak miałem. Miał tak każdy, a znakomita większość – niestety! – wcale z tego nie wyrosła. Tymczasem za siebie trzeba wziąć odpowiedzialność. Nikt inny tego nie zrobi.

Jeżeli chcecie odnieść sukces, musicie być gotowi unieść wszystko, czym doświadczy Was życie: bycie ojcem, mężem, partnerem. Mężczyzną!!

Nie zapominaj o sobie!!

Na Wasze szczęśliwe i satysfakcjonujące życie składa się kilka podstawowych elementów: rodzina, praca oraz miejsce, w którym odpoczywacie od obu powyższych.

Tak, tak!

Nie bójcie się stwierdzenia, że czasem musicie oddalić się trochę od bliskich (odpoczynek od pracy to rzecz oczywista). Każdy, nie tylko ojcowie, ale też matki, potrzebuje czasu wyłącznie dla siebie.

Powtórzę z naciskiem – również kobieta, która według obiegowej opinii powinna tylko sie- dzieć z dzieckiem od rana do wieczora, dodatkowo być pełna energii i humoru i jeszcze wyglądać jak milion dolarów!

Jeśli jej pomożecie, tak będzie.

Energię do działania daje Wam odcięcie się choć na godzinkę w ciągu dnia od prozy życia?

Ona potrzebuje tego jeszcze bardziej!!

 

POWIĄZANE POSTY

Modny Tata to blog nie tylko o byciu Ojcem, to blog o życiu w rodzinie, o wytrwałości i wartościach. Modny Tata to nie jest puste hasło, modny Tata to ktoś taki jak każdy z nas..