Poprzedni Następny

Wiosna tuż tuż…

Co prawda na ulicach Warszawy jeszcze wiosny nie widać, ale w sklepach  już od kilku tygodni można zobaczyć i kupić wiosenne  kolekcje.

Nowy sezon postanowiłem rozpocząć od wyboru odpowiednich butów. Chętnie się z Wami podzielę zaobserwowanymi trendami, które w męskim obuwiu na pewno przypadną do gustu panom, którzy lubią ponadczasowa klasykę. Nadal bardzo modne są sztyblety w najróżniejszych odcieniach brązu i szarości.  Najbardziej spotykane są aktualnie kolory nasyconego granatu oraz butelkowej zieleni.

Męskie modele  utrzymane we włoskim  klimacie i obuwie, które można z powodzeniem dopasować do wielu stylizacji-  tak najkrócej opisałbym kolekcję na którą padł mój wybór.

Nie mogło być inaczej -ponadczasowe klasyczne sztyblety o subtelnym kształcie, których jestem ogromnym zwolennikiem,  niesamowicie praktyczne  i stylowe. Tym razem zdecydowałem się na model wykonany z licowej czarnej skóry, ale żeby nie było zbyt sztampowo, model ten posiada wstawkę z trójwymiarowej skóry.

Modny Tata Conhpol

Modny Tata conhpol

Modny Tata conhpol

Model dostępny także w ocieniu zieleni – https://conhpolelite.pl/produkt/h00c-0107-zi49-00p28-zielony983a1019

Model odstępny od 37 – 45 rozmiaru.

Pierwsze sztyblety powstały w wiktoriańskim Londynie. J. Sparkes Hall, londyński szewc szyjący dla dworu, zaprojektował te klasyczne buty męskie w roku 1837. Dzięki temu, że sztyblety są bardzo wygodne, stały się one klasykiem mody męskiej. Botki stały się popularne w latach 60. XX wieku, po tym jak Beatlesi wkładali wąski wariant sztybletów na swoje cieszące się ogromną popularnością koncerty. Od tej pory sztyblety nazywane są także »Beatle Boot«.”

Co jeszcze, poza sztybletami, może być idealnym uzupełnieniem wiosennej kolekcji butów? Oczywiście klasyczne półbuty z nutą nonszalancji. Ja wybrałem dobrze skrojony derbowy model z miękkiej bydlęcej skóry.

Nowoczesności dodaje mu delikatna wstawka z zamszu – jak dla mnie połączenie idealne.

Modny Tata conhpol

Modny Tata Conhpol

Modny Tata Conhpol

https://conhpolelite.pl/produkt/h00c-0103-zh23-00p28-czarny517809

A jakie są Wasze typy w obuwiu męskim na nadchodzący sezon?:)

 

Pozdrawiam serdecznie.

Zdjęcia: Krzysztof Adamek

 

POWIĄZANE POSTY

Modny Tata to blog nie tylko o byciu Ojcem, to blog o życiu w rodzinie, o wytrwałości i wartościach. Modny Tata to nie jest puste hasło, modny Tata to ktoś taki jak każdy z nas..