Poprzedni Następny

Testujemy całe życie….

Kolejny produkt, kolejny test…

Jak doskonale wiecie, co zresztą widać na prawie każdym zdjęciu, jestem fanem jabłuszka, w każdej postaci. Poczynając od tych z drzew, kończąc na tym na ręku. Nie oznacza to jednak, że jestem oderwany od rzeczywistości i nie zwracam uwagi na sprzęt, który pojawia się na naszym rynku.

Jak przystało na faceta, lubię zegarki, komórki, samochody i dobre komputery. Typowy Pan gadżeciarz. I dobrze mi z tym. Po to one są, żeby się nimi cieszyć i bawić, jak również po to, żeby ułatwiały życie.

Ostatnio wpadł mi do ręki notebook MSI GS60 6QE GHOST PRO. Pierwsze moje wrażenia, jak to applowca, czym to się je?

System, na którym obecnie pracuje, czyli Mac OS X różni się od tych, które są instalowane w większości komputerów. Dlatego, tak jak w przypadku telefonów z systemem Android, tak i w tym przypadku miałem pewne obawy, czy się odnajdę, ale od początku.

Modny tata msi

Po wypakowaniu komputera (z designereskiego pudełka) i uruchomieniu, ku mojemu zdziwieniu… nie zamknąłem klapy.

Powiem tylko tak: ten sprzęt wciąga. Sprawdziłem go w różnych warunkach, domowych i jesiennych. Posiedziałem przy biurku, posiedziałem na ławce w parku, nad wodą (nie stanowi to oczywiście zasadniczej różnicy, gdzie go używamy, ale byłem go tak ciekawy, że zabierałem go ze sobą wszędzie i zdał egzamin we wszystkich warunkach;))

Modny tata msi
Po kolei, wymienię tylko te rzeczy, na które taki laik jak ja, mógł zwrócić uwagę.
Wydzielona klawiatura numeryczna

MSI GS60 6QE GHOST PRO został wyposażony w wydzieloną klawiaturę numeryczną, niby nic, ale jeśli ktoś działa w aplikacjach biurowych to  komfort jego pracy będzie równie wysoki jak na komputerze stacjonarnym.

Wielodotykowy Touchpad

Funkcja, która daje komfort pracy dla osób, które są zwyczajne, tak jak ja, do jabłuszka. Co za tym idzie? W czasie używania komputera, notebook może wykrywać wykonywane precyzyjnie przez użytkowników zmiany ruchu wieloma palcami. Fajna sprawa, jeśli Twoja dziecko będzie chciało rozpocząć swoją przygodę z komputerami.

Standardowa kamera internetowa do pracy i zabawy

Doskonale się sprawdza jeśli wyjeżdżamy często (tak jak ja) i chcemy prowadzić wideokonferencję z rodziną.
Uniwersalny czytnik kart pamięci

Wbudowany uniwersalny czytnik kart pamięci flash pozwoli na szybkie przenoszenie zdjęć z aparatu bądź kamery, ułatwia wymianę plików między laptopem a telefonem, tabletem, nawigacją i innymi urządzeniami korzystającymi z kart pamięci.

Niby standard, ale zdecydowanie podwyższony. Bezprzewodowa łączność.

Obsługa interfejsu sieci bezprzewodowej WiFi 802.11n umożliwia uzyskanie wyższych prędkości przesyłu danych i większej przepustowości.

Dlatego moje testowanie nie kończyło się tylko i wyłącznie na zaciszu domowym, ale korzystałem z WiFi również w podróży, pracy, w parku, nad jeziorem.

Na plus.

Modny tata mis

HDMI

Dane wideo przesyłane są z wykorzystaniem technologii TMDS. HDMI pozwala łączyć ze sobą dowolne, zgodne ze standardem, urządzenia audio/wideo takie, jak odtwarzacze DVD, Blu-ray, konsole gier, komputery, monitory i telewizory cyfrowe.  Podłącz laptopa do cyfrowego telewizora, komfortowo oglądaj filmy, poczuj się jak w kinie.

Standardowe Bluetooth
Nie będę pisał o co chodzi, wiadomo 🙂

Port USB 3.0 z funkcją ładowania

Komfort w podroży. Więcej urządzeń, mniej kabli.

10-krotnie wyższa przepustowość w porównaniu do starszego USB 2.0 (5 Gbit/s). No dobra, żeby łatwiej się czytało, pozwala to na dużo szybszy transfer materiałów HD.

Port dostarcza prąd o natężeniu aż 900mA. Już tłumaczę o co chodzi, ładowanie urządzeń USB również jest szybsze.

Gry

Przyjemność z grania na tym notebooku, to przyjemność sama w sobie. Dlatego tak doskonale sprawdza się w długich podróżach. Nie trzeba pakować już konsoli i padów do torby. Mamy tu wszystko, co nam potrzeba.

Laptop doskonale sprawdza się zarówno jako narzędzie pracy, ale również jako sprzęt do gier i zabaw z Twoim dzieckiem.

Reasumując, bardzo dobry sprzęt za sporą kwotę. Nie oszukujmy się, jest to komputer dla osób, które cenią sobie wygodę, komfort, zabawę (granie na nim to sama przyjemność, można spokojnie schować konsole do szafy) ale również, które na to stać. Jest to jednak sprzęt, w który warto zainwestować.

Modny tata msi

Ja się pod nim podpisuję.

Na koniec obiecany konkurs!!!. Wystarczy odpowiedzieć na następujące pytanie:

W jaki sposób Waszym zdaniem można efektywnie wykorzystać sprzęt komputerowy do wspólnego spędzania czasu z dzieckiem?

Odpowiedź umieść na stronie FB.

Do wygrania:

1 miejsce: Plecak na NB + słuchawki gamingowe DS501 + myszka gamigowa DS100 + podkladka pod mysz MSI + maskotka smok

2 miejsce: Słuchawki gamingowe DS501 + myszka gamigowa DS100 + podkladka pod mysz MSI + maskotka smok

3 miejsce: Myszka  gamingowaDS100 + podkladka pod mysz MSI + maskotka smok

MSI

 https://www.facebook.com/MSI.Polska/?fref=ts

Na odpowiedzi czekam do jutra do godziny 18:00!!

Wynik konkursu, jutro o godzinie 20:00 na FB!!!

Komputer – MSI

Płaszcz – Vistula

Koszula – James Button

Rękawiczki – Napo gloves 

Zdjęcia: Wiktor Ryński

POWIĄZANE POSTY

Modny Tata to blog nie tylko o byciu Ojcem, to blog o życiu w rodzinie, o wytrwałości i wartościach. Modny Tata to nie jest puste hasło, modny Tata to ktoś taki jak każdy z nas..