Poprzedni Następny

#porozmawiajmy o oczach

Porozmawiajmy o oczach.

Oczy osoby żyjącej w obecnych czasach narażone są na wiele problemów. Sam wiem jak ważne są oczy, bo z racji wykonywanej pracy bardzo dużo czytam, mam częsty kontakt z ekranem komputera i telefonu. To ogromny wysiłek dla oczu. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak wielki.

Niestety, często lekceważymy sygnały, jakie dostajemy od naszego organizmu: coraz gorsze widzenie, tzw. piasek pod powiekami, zaczerwienienie. Uważamy, że jedynym wyjściem będą okulary, w najgorszym wypadku zabieg.  Czy też tak macie? Czy uważacie, że sen, mówiąc kolokwialnie, załatwi sprawę zmęczonych oczu?

Z czego to wynika? Po prostu nikt nie nauczył nas, że wraz ze zmianą stylu życia, zmienia się także sposób, w jaki korzystamy z naszych oczu i na co je narażamy. Tak nie było 50 czy 100 lat temu.

Przeanalizujmy, jak wygląda to u mnie. Wstaję rano i od razu po przebudzeniu zaglądam do telefonu: sprawdzam Twitter, Instagram, maile i wiadomości. Poranna toaleta, śniadanie, kawa i siadam do komputera, gdzie spędzam długie godziny na pracy przed ekranem. W międzyczasie co jakiś czas zaglądam do telefonu. Rzadko daję oczom odpocząć, a to duży błąd. Otóż oczy, podobnie jak inne narządy czy organy wymagają odpowiedniej higieny i pielęgnacji.  W jaki sposób?

Przede wszystkim, polecam używać kropli odpowiednich dla oczu. To tak niewiele, a zmienia tak wiele. To krople do oczu, które zapewniają natychmiastowe nawilżenie i odświeżenie oczu, dobrze sprawdzając się w środowiskach dla nich nieprzyjaznych (np. w suchych, klimatyzowanych pomieszczeniach czy podczas długotrwałej pracy przy komputerze). I tu polecam Wam odpowiedni produkt, przetestowany przeze mnie. Od jakiegoś czasu mój kompan przy codziennej pracy: krople do oczu Hyal-Drop® multi (wyrób medyczny), które zawierają kwas hialuronowy (w postaci hialuronianu sodu), występujący w strukturach zdrowego oka ludzkiego oraz w naturalnym filmie łzowym.

Co ważne,  krople można stosować także w celu nawilżania i zwilżania miękkich i twardych soczewek kontaktowych podczas noszenia, co znacznie poprawia komfort ich stosowania w trakcie całego dnia.

Spróbujcie, gwarantuję, że nie zabraknie ich także obok Waszych komputerów na co dzień 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POWIĄZANE POSTY

Modny Tata to blog nie tylko o byciu Ojcem, to blog o życiu w rodzinie, o wytrwałości i wartościach. Modny Tata to nie jest puste hasło, modny Tata to ktoś taki jak każdy z nas..