Poprzedni Następny

Zanim ruszysz do Dubaju…

DUBAJ -PRZYDATNE INFORMACJE

Tak, jak obiecałem, mam dla Was pigułkę przydatnych informacji, które z pewnością przydadzą Wam się przed wylotem do Dubaju. Ja sam takich informacji szukałem, a dziś, bogatszy o nowe doświadczenia, mogę śmiało podrzucić je Wam 🙂

  1. Lot- do wyboru macie kilka opcji przelotów. Osobiście zdecydowanie polecam Emirates, z kilku powodów. Najważniejsze to długość lotu: niecałe 6 godzin. Po drugie lecicie bezpośrednio do Dubaju i wysiadacie na głównym lotnisku. Te linie to naprawdę luksus i czysta przyjemność zwłaszcza, jeśli lecicie z dziećmi.

  2. Kontakty – wtyczki w Dubaju różnią się od naszych, są na trzy bolce, podobnie jak w Wielkiej Brytanii. Najlepiej zakupić taką w Polsce, by uniknąć problemu na miejscu. Wiadomo, że bateria lubi ‘padać’ w najmniej oczekiwanym momencie;)

  3. Waluta- to dirhamy. Przelicznik w stosunku do złotego polskiego jest właściwie 1:1, więc łatwo się liczy 🙂 Macie do wyboru: kupić w Polsce dolary i w Dubaju wymienić je na dirhamy, albo płacić kartą płatniczą na miejscu. My korzystaliśmy z obu opcji, bo tam gdzie jest karta można bez obaw nią płacić, ale np. na bazarkach czy w mniejszych sklepikach warto mieć przy sobie gotówkę.

  4. Język- oficjalny to arabski, ale bez żadnego problemu porozumiecie się po angielsku. Nie spotkaliśmy się z osobą, która nie potrafiłaby mówić po angielsku więc czujcie się swobodnie;)

  5. Pogoda – w Dubaju jest przepiękna właściwie cały rok, ale wszystkie pomieszczenia są mocno klimatyzowane, dlatego polecam Wam wziąć nakrycie głowy i jakąś koszulę/bluzę do narzucenia. Ta rada jest ważna zwłaszcza w kontekście dzieci, bo one są na zmiany temperatur narażone najbardziej.

  6. Publiczne okazywanie uczuć- pamiętajcie, by przez wzgląd na kulturę i religię islamską nie przesadzać z buziakami, przytulaniem i okazywaniem sobie uczuć publicznie. Raczej nikt tego nie skrytykuje, ale lepiej tego nie robić z przesadą;)

  7. Nagość- ważne, by w miejscach publicznych nie odsłaniać zbyt wiele ciała. Sprawdzają się zwiewne, lniane ubrania, u dziewczyn sukienki maxi. Jest wygodnie i zgodnie z panującymi obyczajami. Na plaży możecie czuć się swobodnie, ale na mieście warto wyglądać przyzwoicie;)

  8. Alkohol- nie wolno pić alkoholu w miejscach publicznych i z jego dostępnością też nie jest łatwo, ale w barach/pubach dostaniecie go bez problemu.

  9. Weekendy: dniami wolnymi od pracy są piątek i sobota i te dni uważane są za weekend.

  10. Pamiętajcie- jesteście gośćmi: nie wolno krzyczeć, przeklinać, krytykować, robić zdjęć kobietom, samochodom, dzieciom itd.

To, co przyszło mi do głowy jako najważniejsze kwestie. Jeśli macie jakieś pytania, piszcie śmiało w komentarzach. Pozostaję do Waszej dyspozycji;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POWIĄZANE POSTY

Modny Tata to blog nie tylko o byciu Ojcem, to blog o życiu w rodzinie, o wytrwałości i wartościach. Modny Tata to nie jest puste hasło, modny Tata to ktoś taki jak każdy z nas..